Humbja e peshës në një dietë ketogjenike

Blej Keto Light Plus

Pluhur Keto Light Plus
4500 Lek9000 Lek
4.620

Për të porositur Keto Light Plus

Ulje -50%

Keto Light Plus kundër peshës së tepërt

Humbja e peshës në një dietë ketogjenike ndodh shpejt me pluhurin e ri të menjëhershëm Keto Light Plus. Ju ndihmon të kaloni në një gjendje të ketozës pa probleme brenda 45 minutave pas marrjes së parë. Nëse dëshironi të blini Keto Light Plus në Shqipëri me një çmim promovues prej 4500 Lek, duhet të regjistroheni në faqen zyrtare të internetit duke plotësuar fushat e kërkuara me emrin dhe numrin e telefonit të kontaktit. Për blerësit që blejnë më shumë se 3 pako, ka një zbritje 50%.

Rekomandimet e mjekut

mjek Nutricionist Arben mjek Arben
specializim:
Nutricionist
përvojë:
16 vjet
Unë jam një dietologe me përvojë 25 vjeçare, terapiste me kohë të pjesshme. në Shqipëri ka një fluks të madh pacientësh që vuajnë nga mbipesha dhe sëmundjet shoqëruese të sistemit kardiovaskular, traktit gastrointestinal, çrregullimeve endokrine. Unë rekomandoj dietën keto për humbjen e peshës. Me një mbipesha të konsiderueshme, unë i atribuoj pluhurin Keto Light Plus së bashku me një dietë ketogjenike. Të gjitha rastet e këtij takimi në fund të fundit janë të suksesshme, të sigurta dhe vazhdojnë pa efekte anësore. Pacientët janë mirënjohës për përmirësimin e cilësisë së jetës së tyre dhe për të hequr qafe shumë probleme.

Përforcues i dietës Keto - Keto Light Plus

Një drejtim i ri në dietologji - dieta keto

Efektet e dietës keto

Për një dietë ketogjenike, duhet të ristrukturoni dietën në një marrje minimale të karbohidrateve dhe një rritje në përqindjen e yndyrës, me përfshirjen e zakonshme të proteinave.

Dieta keto është 60-80% yndyrë, 20-30% proteina dhe 10-5% karbohidrate në formën e fibrave. Ndonjëherë kjo dietë quhet "paleo", duke pasur parasysh përvojën historike të njerëzimit. Edhe 15 mijë vjet më parë nuk kishte asnjë bujqësi kulturore, paraardhësit tanë hëngrën kafshë të vrara, fruta dhe rrënjë të bimëve të egra.

Humbja e peshës në një dietë ketogjenike përfshin kthimin në metabolizmin e yndyrës, djegien e dhjamit nënlëkuror dhe organeve të brendshme. Kur karbohidratet prishen, sintetizohet glikogjeni, i cili ruhet në mëlçi. Ristrukturimi nga karbohidratet e insulinës në metabolizmin e yndyrës në glukagon është i mundur kur furnizimi i glikogjenit shteron. Një proces i tillë pa marrjen e karbohidrateve zgjat 7-10 ditë.

Kalimi në ketozë shpesh shoqërohet me marramendje, dobësi dhe të përzier. Këto fenomene të pakëndshme mund të shmangen me Keto Light Plus, një pluhur i menjëhershëm i përgatitjes së pijeve. Për të blerë Keto Light Plus me një çmim prej 4500 Lek pa pagesë shtesë, duhet të regjistroheni në faqen e internetit me emrin dhe numrin tuaj të telefonit. Shqipëria shpërndan ilaçin me 50% zbritje.

Keto Light + pluhur për një tranzicion të suksesshëm në ketosis

Si Keto Light Plus mund të ju ndihmojë të humbni peshë në ketozë

Reduktimi i drithërave në dietë zvogëlon marrjen e vitaminave B dhe ushqimeve të tjera thelbësore. Kjo është arsyeja për tu ndjerë keq në fillim të shndërrimit në ketozë.

Përbërja organike e Keto Light, përfshirë ekstrakte të bimëve medicinale, i siguron trupit substancat që mungojnë. Pas marrjes së parë të pijeve për 45-50 minuta, yndyra digjet në trup, përqendrimi i trupave ketone rritet.

Përbërja natyrore e dritës Keto

Organikat dhe parimi plotësues i përbërësve Keto Light Plus janë pa dyshim. Elementet aktive të pluhurit janë paraqitur në tabelën 1 dhe shpjegojnë efektivitetin e aplikimit.

Përbërësit e Keto Light Plus dhe efektet e tyre

Komponenti Efektet në trup
L-argininë Një aminoacid thelbësor. Pastron trupin nga produktet e metabolizmit të proteinave, rrit imunitetin, promovon rigjenerimin e indeve, rregullon kolesterolin, rrit qëndrueshmërinë dhe fuqinë
L-karnitinë Një aminoacid thelbësor, vitamina B11. Aktivizon metabolizmin e yndyrës, metabolizmin, rregullon tretjen, rikthen indet nervore. Promovon Humbje Peshe
Ekstrakt i Farave Guarana (Paullinia cupana) Shtypja e urisë, lehtësimi i ngërçeve, dhimbjeve të kokës dhe dhimbjeve të tjera, rritja e imunitetit, përmirësimi i kujtesës dhe performancës, humbja e peshës

Ekstrakt i Çajit të Gjelbër (Camellia sinensis)

Veprim anti-inflamator, tonik, pastrues, imunostimulues. Stimulon djegien e dhjamit visceral dhe nënlëkuror, prodhimin e trupave ketone. Antioksidant
Ekstrakt i rrënjës Potentilla alba Rregullon punën e organeve endokrine, veçanërisht gjëndrës tiroide, zvogëlon peshën. Rrit tonin dhe elasticitetin e enëve të gjakut, kontrollon presionin e gjakut, pastron organet filtruese, ul kolesterolin dhe glukozën në gjak, rikthen sistemin gjenitourinar, fuqinë
Ekstrakt rrënjë luleradhiqe (Taraxacum officinale) Një kompleks i pasur me vitamina dhe minerale. Rregullon metabolizmin, tonifikon, forcon, ul nivelet e sheqerit, neutralizon dhe heq toksinat, pastron enët e gjakut. Antioksidues, citostatik
Ekstrakt larshi, Larix decidua (gjilpëra, lëngje, sytha, kone) Rregullimi i metabolizmit, elasticitetit të enëve të gjakut, oreksit, sekretimit të enzimave tretëse. Lehtëson inflamacionin, spazmat, ul glukozën në gjak dhe kolesterolin, heq toksinat, forcon sistemin imunitar
Ekstrakt i Valerianës (Valeriana officinalis) Leht spazmat, rregullon eksitimin nervor, nxit gjumin e shëndoshë
Poleni i bletës (buka e bletës) Vitaminat B1, B2, B3, B6, E, C, D, karotenoide, enzima, 16 aminoacide, acide yndyrore, minerale. Forcon imunitetin, efikasitetin, rregullon tretjen, çliron nga toksinat dhe toksinat
Kompleksi i Vitaminave Vitaminat e grupit B, C. Rregullon punën e organeve, sistemin nervor, forcon enët e gjakut, muskujt e zemrës
Triptofani, acid alfa-aminopropionik Një aminoacid thelbësor. Pararendësi i serotoninës dhe melatoninës, hormonet e lumturisë dhe paqes. Promovon gjumë më të shpejtë dhe gjumë cilësor
Pikolinati i Kromit Kripë organike. Redukton urinë, rregullon oreksin, zvogëlon nivelin e kolesterolit dhe glukozës në gjak, forcon enët e gjakut. Ndihmon për të zvogëluar peshën e tepërt, normalizon sistemin nervor

Siç mund të shihet nga tabela, pothuajse të gjithë përbërësit kanë funksionet e ruajtjes së imunitetit, pastrimit, pasurimit me vitamina dhe minerale, shtypjen e urisë. Marrja e rregullt ditore e një tretësire pluhuri në formën e një pije garanton rritjen e performancës, aktivizimin e proceseve të mendimit, fuqinë gjatë gjithë ditës dhe djegien e dhjamit 24 orë.

Përfitimet e përdorimit të Keto Light Plus për humbje peshe

Efekti i marrjes së Keto Light Plus

Të gjithë dinë për ekzistencën e metodave të ndryshme për humbjen e peshës. Shumë njerëz të trashë dhe mbipeshë janë përpjekur të humbin peshë, por rezultati mungon ose nuk zgjat shumë, me një kthim në gjendjen e tij të mëparshme. Shpesh, pas stërvitjes dhe agjërimit të zgjatur me shtesa dietike, pesha me kalimin e kohës bëhet më e lartë se ajo origjinale.

Tabela tregon rezultatin e një krahasimi të metodave të ndryshme të humbjes së peshës, duke bindur përfitimet e pluhurit Keto Light.

Krahasimi i rezultateve të metodave të ndryshme të humbjes së peshës

Përfitimi Shtesa ushqyese Dieta dhe stërvitja Pluhur Keto Light Plus
Kosto e arsyeshme ? +
Qëndrueshmëria e rezultateve të humbjes së peshës ? - +
Përfitimet shëndetësore - + +
Nuk kërkohet kohë dhe përpjekje + - +
Djegia e dhjamit visceral ? ? +
Humbje e Garantuar e Peshës - - +
I përshtatshëm për dietën vegjetariane ? ? +

Studime klinike mbi përdorimin e pluhurit Keto Light Plus

Prodhuesit e formulës së përmirësuar Keto Light zhvilluan prova klinike mbi 1000 vullnetarë përpara se të dilnin për shitje. Të gjithë subjektet morën një rezultat pozitiv të efektivitetit të ndryshëm, siç dëshmohet nga tabela.

Rezultatet klinike të përdorimit të Keto Light Plus për humbje peshe

Humbja e peshës në 1 muaj, kg Përqindja e subjekteve që morën një rezultat
10 6%
7-10 63%
5-7 28%
5 3%

Rezultatet dhe përbërja spektakolare e pluhurit Keto Light ju bën të dëshironi ta blini. Mund ta porosisni në Shqipëri në faqen zyrtare të internetit.

Ku mund te blej Keto Light Plus në Shqipëri?

Qytetet në Shqipëri ku mund të blini Keto Light Plus

Keto Light Plus në Tiranë
Qytetet në Shqipëri