Përvoja e përdorimit Keto Light Plus

Përvoja e Ronaldos në Barcelonë

Foto e paketimit të produktit, përvoja e përdorimit të Keto Light Plus

Emri im është Ronaldo, unë jam një njeri i shëndoshë me sy me sy nga Barcelona. Gjyshi im ishte një pikador, dhe asnjë kal nuk mund të më qëndrojë.

Kjo ishte disponimi im deri në një kohë të caktuar, ndërsa isha në shkollë, institut, shkrova një diplomë në biokimi. Ata më quanin kështu: një njeri me yndyrë me syze. Pesha ime ishte mbi 100 kg.

Shkëmbimi i energjisë ketone

Pas diplomimit, unë u punësova në kompaninë farmaceutike Esteve, në departamentin e shtesave ushqimore. Më duhej të krijoja një shtesë për të lehtësuar kalimin në dietën keto. Kjo ide më magjepsi dhe unë mendova: Unë gjithashtu duhet të provoj të humbas peshë në një dietë ketogjene. Unë e dua mishin, yndyrat nuk më sprapsin. Epo, ju duhet të jetoni pa briosh dhe pica.

Kam studiuar të gjitha hollësitë e shkëmbimit të energjisë gjatë ketozës, pasi që bazat na janë mësuar gjatë kursit të fiziologjisë. Dhe kështu, që nga e hëna, hoqa dorë nga mielli dhe produktet e drithërave, buka, sheqeri, ëmbëlsirat dhe simite.

Java e parë ishte e tmerrshme. Kam ngrënë me orë, siç përshkruhet në udhëzuesin e dietës. Por në mëngjes koka më rrotullohej, nuk doja të shkoja në punë. Vezët e fërguara me proshutë, domate dhe rukola u mërzitën shpejt, gjatë gjithë kohës tërhiqeshin nga piceria. Edhe entrecote dhe jamon i dashur nuk ndihmuan. Dhimbja e kokës dhe të përzierit vinin çdo mbrëmje. Fillova të fle keq, shpesh zgjohesha me dëshirën për të pirë kafe të ëmbël me qumësht dhe ëmbëlsira Turron.

Unë isha me shtesa vitaminash dhe mineralesh, por simptomat e ristrukturimit ketogjenik vazhduan. Më në fund, në rishikimet në internet gjeta një ilaç interesant, pluhurin Keto Light Plus. Për sa i përket përbërjes, ai më bindi: të gjithë përbërësit ishin të ekuilibruar për djegien e dhjamit dhe shtesat e vitaminave. Gjithashtu, udhëzimet premtuan të humbnin peshë shpejt dhe të ulnin dëshirat për ëmbëlsirat.

Shqyrtimi im i përdorimit të Keto Light Plus

Kam porositur ilaçin në internet dhe e kam marrë shpejt. Kam kontrolluar peshën time: pas një jave torturimi në keto, kam humbur vetëm 1. 3 kg.

Javën e parë me Keto Light Plus

Fotografitë para dhe pas marrjes së Keto Light Plus, përvoja e përdorimit të Ronaldos nga Barcelona

Unë lexova udhëzimet, mësova se si ta përdorja, trazova pjesën e parë të Keto Light në ujë dhe e piva. Një orë më vonë, hëngra paella ime e preferuar me karkaleca dhe midhje, por me oriz kafe, me perime të dyfishuara, pa sheqer.

Deri në mbrëmje nuk isha lodhur aspak, duke pirë pluhur në punë, duke qëndruar në një dietë keto. Pas marrjes së tretë dhe darkës me gazpacho, ai u befasua kur vuri re se të gjitha simptomat e pakëndshme ishin zhdukur.

Unë nuk pata më dhimbje, piva pluhur të çastit tri herë në ditë dhe deri në fund të javës ndjeva një lehtësi të paparë në trupin tim. Peshorja tregoi - minus 3. 5 kg!

Java e dytë

Pasi besova në pluhur, unë vazhdova ta pija atë tri herë në ditë, duke iu përmbajtur normave të dietës keto. Tani ishte e lehtë të hiqja dorë nga buka dhe ëmbëlsirat, dhe unë qetësisht kalova pranë picerisë, pa u tunduar nga aromat e omëletës spanjolle me patate de patatas, ensaimadas me rrush të thatë, churros sheqer.

Në fund të javës së dytë, pesha ime ishte tashmë -7 kg nga origjinali!

Java e tretë

Kam vërejtur se fle më mirë. Pluhuri i mrekullueshëm funksionoi dhe unë kuptova në cilin drejtim të kërkoja përbërësit për shtesat e mia dietike. Këto duhet të jenë ekstrakte natyrore të bimëve medicinale, kërpudhave. Sigurisht, unë nuk u përkula në plagjiaturë, por duke krijuar një suplement efektiv për dietën keto, më pëlqente ideja e Keto Light Plus.

Në fund të javës së tretë të përdorimit të barit, pesha ime ishte tashmë 95 kg, 10 njësi më pak se origjinali! Jeta është bërë e lehtë, disponimi im është i mrekullueshëm.

Përmbledhje

Unë kam pirë pluhur të menjëhershëm Keto Light Plus për tre muaj tani. Ai u bë i hollë dhe madje u regjistrua në një klub kuajsh.